Натільна білизна з мікрофібри: переваги та недоліки, відгуки
Мікроволокно, або мікрофібра - це синтетична тканина, що складається з найтонкіших волокон. Товщина людської волосини може досягати 120 мкм, тоді як волокно мікрофібри не перевищує 0,06 мкм. Матеріал використовують для створення трикотажу, тканини і навіть нетканих полотен. З мікроволокна виготовляють предмети одягу, меблеву оббивку, аксесуари для прибирання, а також натільну білизну. Натільні комплекти з мікрофібри дуже комфортні, прості в догляді та приємні на дотик.
Історія та виробництво
Технологію виробництва мікрофібри було розроблено 1976 року в Японії, хоча найтонші волокна виробляли вже з 1950 року. Тканину виготовляють з полімерів, зокрема з поліефіру і поліаміду. Синтетичні нитки роблять настільки тонкими, що вага сотні тисяч метрів волокна не перевищує 6 грамів.
Щоб створити нитку високої якості, необхідна велика точність і спеціальне обладнання. Використовують для цього спеціальні екструдери - машини для розм'якшення і формування полімерів та інших матеріалів.
Перед виготовленням тканини поліамідним ниткам надають не звичайну круглу форму, а форму зірки і роблять скручену подвійну нитку. Заготовку опускають у поліефір, що піддається тепловій обробці і тому розплавлений, а потім пропускають через фільтри. Нитку охолоджують і відокремлюють поліефір від основи, а потім виробляють тканину - мікрофібру. Після всіх процедур обробки на волокнах утворюються мікроскопічні зазори, які дають змогу їм вбирати велику кількість вологи.
У результаті виходить міцна і надійна тканина, яку можна фарбувати в будь-які кольори, прати, використовувати для створення різноманітних речей - від предметів гардероба і домашнього текстилю до натільної білизни.
7 переваг натільної білизни з мікрофібри
Натільні комплекти з цього матеріалу ще вважаються новинкою і навіть екзотикою, але використовуються уже декілька десятиліть жінками по всьому світу. Безшовні трусики яскравий тому приклад. Мікрофібра – це тканина, яка дуже легка, комфортна, і якій дуже просто можна надати любого кольору. Серед переваг білизни з мікрофібри можна назвати:- доступна ціна - повністю синтетична тканина коштує набагато дешевше за натуральні варіанти з шовку, бавовни або бамбуку;
- формостійкість - матеріал не сідає після прання, не розтягується після тривалого використання;
- гігроскопічність - завдяки пористій структурі волокон, тканина вбирає вологу і відводить її від тіла, а потім випаровує воду;
- невибагливість - мікрофібра дуже проста в догляді, всі забруднення легко відпираються, а тканина практично миттєво висихає;
- безпека - синтетичний склад тканини запобігає появі грибків и мікроорганізмів, тому така натільна білизна вважається гігієнічною і гіпоалергенною;
- не мнеться, вироби с мікрофібри не потребують додаткового розгладження;
- міцна.
Тканину досить важко розірвати, поставить на ній затяжку або зачіпку.
Крім того на поверхні мікрофібри ніколи не утворюються ковтунці;
мікрофібра прекрасно зберігає колір, не линяє, не вигоряє на сонці і не тьмяніє з часом.
Недоліки мікрофібри
Як і у любого матеріалу у мікрофібри є не тільки переваги, а і деякі недоліки:
- матеріал слід берегти від впливу високих температур. Прати трусики з мікрофібри можна при температурах не більше 30-40 градусів. Не бажано сушити білизну біля обігрівачів і джерел відкритого вогню, бо при високих температурах волокна деформуються и форма виробів псується;
- Строк служби натільної білизни до п'яти років. З часом у мікропорах тканини накопичуються частки бруду, який неможливо випрати без високих температур, тому не рекомендується використовувати білизну більше п’яти років.
Як вибрати якісну натільну білизну з мікрофібри
На жаль, в продажу завжди можна натрапити на трусики і бюстгальтери низької якості, тому слід остерігатися:
- синтетичних матеріалів, які видають за мікрофібру - їхні волокна не такі тонкі та м'які, а також позбавлені пор;
- недобросовісні виробники можуть використовувати токсичні барвники, також можна зустріти просто неякісне фарбування, результатом якого будуть злинялі речі;
- виготовлення мікрофібри - це складний, точний, високотехнологічний процес, для створення тканини потрібні кваліфіковані працівники, тому в умовах кустарного виробництва виготовлення якісних виробів неможливе.
Головна ознака неякісної натільної білизни - нерівний і нерівномірний рядок, нитки, що вибиваються, помилки в малюнку і неоднорідне кольорування. Щоб придбати якісний товар, слід звертатися в перевірені магазини з хорошою репутацією. В нашому магазині всякої натільної білизни представлена тільки якісна продукція від перевірених фабрик.
Під час купівлі слід уважно вивчайте етикетку - на ній маює бути не тільки розмір виробу, а і склад тканини з рекомендаціями по догляду.
Тканина не є мікрофіброю, якщо:
- присутні сторонні хімічні запахи;
- линяє і забарвлює речі, з якими пралася;
- деформується під час прання з коректним температурним режимом.
Низькоякісною
натільною білизною не рекомендується користуватися, щоб не шкодити
своєму здоров’ю. Підробки і неякісна натільна білизна може викликати не
тільки дискомфорт, а і алергічні реакції, висипання і свербіж.
Догляд за натільною білизною з мікрофібри
Щоб подовжити термін служби трусиків і бюстгальтерів з мікрофібри і зберегти його експлуатаційні якості варто дотримуватися нескладних правил:
- натільну білизну з мікрофібри перуть руками і в пральній машинці;
- оптимальна температура води до 40 градусів;
- натільна білизна з мікрофібри погано переносить вплив пом'якшувальних кондиціонерів і відбілювачів;
- трусики і бюстгальтери з мікрофібри сушать природним чином, на свіжому повітрі або в приміщенні, але обов'язково далеко від опалювальних приладів;
- вироби з мікрофібри практично не мнуться, але в разі крайньої потреби їх можна і пропрасувати, але ледь теплою праскою з температурним режимом до 40 градусів.
Відгуки про натільну білизну з мікрофібри
Мікроволокно - сучасний, зручний, практичний матеріал. Натільна білизна з мікрофібри має перелік переваг набагато більший, чим недоліків. Однак під час купівлі слід остерігатися підробок і неякісного товару. Дотримуючись простих рекомендацій щодо догляду за натільною білизною, можна зберегти її прекрасний зовнішній вигляд протягом всього терміну використання.
Покупці майже одноголосно відзначають м'якість, гарне поглинання вологи, а дуже швидке висихання виробів.
Негативні відгуки, які періодично можна побачити в інтернеті згідно з якими матеріал сильно линяє, рветься або не вбирає воду лише підтверджують, що в продажі існує багато неякісної натільної білизни кустарного виробництва і підробок. Високотехнологічна заводська мікрофібра прекрасно справляється зі своїми обов'язками і проявляє всі свої найкращі властивості.
Щоб уникнути підробок, детально вивчайте інформацію про виробника і купуйте натільну білизну в перевірених магазинах.